• Main Page / Головна
  • Newsline / СТРІЧКА НОВИН
  • Archive / АРХІВ
  • Contacts / Контакти
  • RSS feed
  • This online newspaper has been in publication since September 9, 2005
  • Луганщина буде з аграрними розписками
    2018-02-08 13:39:54

    Дія нового інструменту фінансування малих та середніх сільгоспвиробників поширюється на ту частину області, яка перебуває під контролем України. Про доцільність та ефективність його використання місцевим аграріям розповіли під час урочистої зустрічі, яка 7 лютого відбулася в Сєверодонецьку. Вона присвячувалася запровадженню в регіоні цієї кредитної новації.

    «Аграрні розписки є новим перспективним інструментом залучення товарних та фінансових ресурсів у сільськогосподарське виробництво як рослинницької, так і тваринницької продукції, за якого аграрії будуть убезпечені від ризику зростання відсоткових ставок, коливання курсу іноземних валют, матимуть ресурси для проведення сільськогосподарських робіт». Так оцінив важливість нового інструменту заступник голови Луганської обласної військово-цивільної адміністрації Вадим Данієлян.
    Для присутніх такі слова мали означати, що аграрні розписки спроможні надати сільгоспвиробникам більшої стабільності в роботі та посприяти її подальшому розвитку. А підґрунтя для цього вже створене. Так, торік навіть за несприятливих погодних умов місцеві аграрії зібрали понад 1,3 млн. тонн зернових. Їх врожайність сягнула 34,1 центнера. З цим показником Луганщина посіла четверте місце серед восьми областей степової зони України. В ряді районів області вдалося зібрати високий урожай навіть за загальноукраїнськими мірками. І це притому, що йдеться про регіон, який перебуває в зоні ризикового землеробства. Так, сільгоспвиробники Марківського району торік зібрали в середньому з кожного гектара по 46,6 центнера, а Новоайдарського – по 44,7 центнера.
     Валовий збір технічних культур 2017 року в області склав 621 тис. тонн, з яких 605 тис. тонн припали на соняшник. Ця культура вирощується тут традиційно і забезпечує високу врожайність. Торік вона в середньому склала 17 центнерів з гектара.
    Зараз в області особливі перспективи покладають на нішеві культури, зокрема, на плодово-ягідні. Їх площа складає 2,5 тис. гектарів і зберігає тенденцію до збільшення. Популяризується на Луганщині й органічне землеробство. Аграрії мають достатні стимули займатися ним, бо вартість «чистої» продукції вдвічі перевищує вартість вирощеної за інтенсивними технологіями. Так, закупівельна ціна тонни органічної пшениці складає 260-280 євро, а звичайної – 150 євро.
    Не менш важливою для області є і тваринницька галузь, в якій зайняті 75% сільських працівників.
    Продукція сільського господарства Луганщини успішно реалізується не лише на внутрішніх, але й на зовнішніх ринках, що засвідчує її високу споживчу якість. Так, за 10 місяців 2017 року обсяг експортованої продукції становив 30 млн. доларів.
    Значною мірою розвитку сільського господарства регіону сприяє державна допомога і та, яку надають міжнародні донорські організації. При цьому ставка робиться на дрібний та середній аграрний бізнес, а також на підтримку особистих селянських господарств. Прихід аграрних розписок на цю територію також вчасний та доречний.
    На цьому наголошували учасники урочистого заходу. Його спільно організували Проект IFC «Аграрні розписки в Україні», Міністерство аграрної політики та продовольства і Міністерство юстиції. До роботи також активно долучилися й кредитори, які готові надавати місцевим сільгоспвиробникам фінансові та матеріально-технічні позики.
    Серед них – відома міжнародна компанія Syngenta, яка активно працює на українському аграрному ринку. З 2014 року вона була однією з перших, хто почав використовувати в своїй практиці аграрні розписки, і дотепер це робить доволі успішно.
    Під час зустрічі представник Syngenta в Луганській області Валентин Хасхачик розповів, що компанія велику увагу надає нотаріальному супроводу роботи з новим фінансовим механізмом. Тому ретельно підходить до вибору нотаріусів, з якими співпрацює. У кожній області вона має таких спеціалістів. «Підключаємо нотаріусів за рекомендацією своїх партнерів – щоб їм було зручно, - пояснив регіональний представник компанії. – Причому нотаріальні послуги за сільгоспвиробника сплачує Syngenta».
    Так само компанія сплачує і послуги сюрвейєрів, які здійснюють моніторинг посівів. За обсягом це значна робота, оскільки огляд полів робиться разом з агрономами господарств тричі за сезон.
    Цікавими для сільгоспвиробників Луганщини можуть виявитися і пропозиції інших кредиторів, які взяли участь у заході, зокрема, компанії «Агрозахист Донбас» та Аграрного фонду.
    Керівник Програм IFC з розвитку фінансування агросектору Лія Сорока, яка приїхала до нашої країни з Канади, в минулому була фермером. Тому добре розуміється на галузевих проблемах. І знає, як багато важить для їх вирішення залучення додаткових капіталів. За її словами, аграрні розписки дають таку можливість. «Досвід восьми українських пілотних регіонів, де вже випробувані аграрні розписки, доводить їх ефективність, - сказала Лія Сорока. – І тому його варто запозичувати й сільгоспвиробникам Луганщини».

    Микола ЛУГОВИЙ,
    Національний прес-клуб «Українська перспектива»

    e-finance.com.ua

    Увага!!! При передруку матеріалів з E-FINANCE.COM.UA активне посилання (не закрите в теги noindex або nofollow, а саме відкрите!!!) на портал "Фінансові новини E-FINANCE.COM.UA" обов'язкове.

    WARNING! When reprinting materials from E-FINANCE.COM.UA, it is mandatory to include an active link (not closed in noindex or nofollow tags) to the portal "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" that remains open.

    WARNUNG!!! Beim Nachdruck von Materialien von E-FINANCE.COM.UA ist ein aktiver Link (nicht geschlossen in Noindex- oder Nofollow-Tags, sondern offen!!!) zum Portal „Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA“ obligatorisch.

    OSTRZEZENIE!!! Podczas przedrukowywania materialow z E-FINANCE.COM.UA, aktywny link (nie zamkniety w tagach noindex lub nofollow, ale raczej otwarty!!!) do portalu "Finansovi novony E-FINANCE.COM.UA" jest obowiazkowy.

    Внимание!!! При перепечатке материалов с E-FINANCE.COM.UA активная ссылка (не закрытая в теги noindex или nofollow, а именно открытая!!!) на портал "Финансовые новости E-FINANCE.COM.UA" обязательна.

    E-FINANCE.COM.UA
    E-mail: info@e-finance.com.ua

    © E-FINANCE.COM.UA. Усі права захищені. При використанні інформації в електронному вигляді активне посилання на e-finance.com.ua є обов'язковим. Думки авторів можуть збігатися з позицією редакції. За зміст реклами відповідальність несе рекламодавець. Права на інформацію належать e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Alle Rechte vorbehalten.
    Bei der Nutzung von Informationen in elektronischer Form ist ein aktiver Hyperlink zu e-finance.com.ua erforderlich. Die Meinungen der Autoren stimmen möglicherweise nicht mit der redaktionellen Haltung überein. Für den Inhalt der Anzeigen ist der Werbetreibende verantwortlich. Die Informationsrechte liegen bei e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. All rights reserved.
    When utilizing information in electronic format, an active hyperlink to e-finance.com.ua is required. The opinions of the authors may not align with the editorial stance. The advertiser is responsible for the content of advertisements. Information rights belong to e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Wszelkie prawa zastrzeżone.
    Podczas korzystania z informacji w formacie elektronicznym wymagane jest aktywne hiperłącze do e-finance.com.ua. Opinie autorów mogą nie pokrywać się ze stanowiskiem redakcji. Za treść ogłoszeń odpowiada reklamodawca. Prawa informacyjne należą do e-finance.com.ua.

    © E-FINANCE.COM.UA. Все права защищены.
    При использовании информации в электронном формате активная гиперссылка на e-finance.com.ua обязательна. Мнения авторов могут не совпадать с позицией редакции. Рекламодатель несет ответственность за содержание рекламных объявлений. Права на информацию принадлежат e-finance.com.ua.